Багато людей видаляють волосся з ніг, пахв, обличчя або інших небажаних зон за допомогою бритви або епілятора. Також часто використовується воскова епіляція. Оскільки волосся швидко відростає, успіх триває недовго. Тому неприємну і виснажливу процедуру доводиться постійно повторювати. Лазерна епіляція забезпечує постійний ефект видалення волосся.

Як працює лазерна епіляція?

Лікар впливає лазером на коріння волосся. Лазерне світло генерує тепло, яке назавжди пошкоджує волосяні фолікули. Волосся перебуває або у фазі росту, або у фазі спокою. За фазою росту слідує період спокою, після якого волосся випадає. Ось чому необхідно кілька процедур. Лише приблизно одна п'ята частина волосся перебуває у фазі росту. Саме ці волоски реагують на обробку лазером. Волосся, яке росло під час лікування лазером, випадає приблизно через два-три тижні. Необхідно провести кілька процедур з інтервалом. Зазвичай перші успіхи спостерігаються після третьої або четвертої процедури. Після утворення рідкого пуху ріст волосся остаточно припиняється.

У чому різниця між IPL і лазером?

Існує два сучасних методи перманентної епіляції: лазерний та IPL. Обидві технології працюють зі світловою енергією, яка перетворюється на тепло. Тепло руйнує коріння волосся і не дає йому рости знову. IPL - це абревіатура від "Інтенсивне імпульсне світло". Ця технологія працює в діапазоні довжин хвиль. Зазвичай це частоти від 650 до 950 нм. Лазер, з іншого боку, працює лише з однією довжиною хвилі. IPL підходить для різних типів волосся і для великих ділянок шкіри. Енергія широко розсіюється. З лазером енергія потрапляє на корінь волосини цілеспрямовано і висококонцентровано. Таким чином, лазер працює більш ефективно, але спрямований тільки на конкретну ціль. Оскільки лазерна енергія не зачіпає навколишні ділянки шкіри, процедура викликає менше болю. Щоб зменшити біль, професійні лазерні та IPL-апарати мають функцію охолодження. Загалом, довгоімпульсний діодний лазер особливо добре підходить для видалення волосся. Довжина хвилі тут становить близько 810 нм.

Який метод підходить саме вам?

Це залежить від типу вашої шкіри та волосся. Лазер добре працює на світлій шкірі і темному волоссі. Якщо у вас дуже темний колір обличчя, лазерне лікування не слід використовувати через низький контраст між шкірою і волоссям. Проблеми виникають і зі світлим волоссям. За допомогою IPL додаткові радіочастоти допомагають видалити світле волосся. Однак IPL навряд чи здатний знищити сиве або світле волосся, оскільки воно містить занадто мало меланіну. Однак меланін необхідний, оскільки він поглинає світлову енергію.

Без волосся назавжди?

Той факт, що лазерна епіляція має певну вартість, не турбує більшість клієнтів, адже відтепер вони позбавляють себе клопоту з епіляцією, голінням та восковою епіляцією. Після завершення сеансів ваша шкіра відчуває себе гладкою і чистою. Приблизно у 95 відсотків пацієнтів ріст волосся зупиняється одразу після лазерного лікування. Однак, постійний не означає назавжди. У деяких випадках коріння волосся реактивується, і окремі волоски проростають знову. Особливо це відбувається під час гормональних змін, наприклад, під час вагітності або менопаузи. Щоб повністю позбутися волосся, рекомендується проводити одну або дві додаткові процедури на рік.

Чи доступна лазерна епіляція для всіх?

Для того, щоб лікування лазером відбулося, необхідні наступні передумови:

  • відсутність прийому антибіотиків та ліків, що впливають на чутливість до світла;
  • відсутність попередньої засмаги шкіри в солярії або на сонці;
  • відсутність пошкоджень шкіри внаслідок раку, сонячних опіків, герпесу, висипань, шрамів або татуювань;
  • відсутність воскової епіляції або епіляції протягом трьох-чотирьох тижнів перед лазерним лікуванням;
  • не проводити лазерне лікування під час вагітності або грудного вигодовування.

Лазерне лікування також не рекомендується, якщо коріння волосся генетично дуже глибоке.

Стаття була підготовлена:

експертами студії лазерної епіляції "Anatomia"

Веб сайт: https://anatomia-laser.com.ua/