Лікар акушер гінеколог повинен мати вищу медичну освіту. В його професійні обов'язки входить супровід вагітних жінок, приймання пологів і піклування про жіноче здоров'я свої пацієнток.
Професія акушер-гінеколога – це поєднання двох окремих спеціалізацій гінеколога та акушера, які також можуть працювати в одному медичному закладі. Сфера діяльності у них доволі схожа, але одні мають більш поглибленні знання та підготовку перед іншими.
Основні відмінності між акушер-гінекологом, акушером та гінекологом
- Акушер-гінеколог володіє найбільшим багажем знань та перевагою в повноваженнях. Окремо від приймання пологів, такий фахівець може приймати пацієнтів у поліклініці;
- До повноважень гінеколога входить лише прийом та консультація пацієнток, визначення причини хвороби та лікувальний процес;
- Акушер має найменші повноваження в цій трійці. Це фахівці середньої ланки, їм не обов'язково навіть мати вищу освіту, достатньо закінчити медичний коледж, наприклад за спеціалізацією «Медико-акушерська справа». Робота акушером – це допомога породіллям та допомога акушеру-гінекологу в прийомі пологів.
Чим займається акушер-гінеколог
- Ведення прийому пацієнток у поліклініці, встановлення діагнозу хвороб, надання лікування;
- В цього лікаря жінки можуть отримати поради стосовно вагітності та підготовки до пологів;
- Ведення вагітних;
- Проведення ультра-звукової діагностики (скринінг, доплерографія, тощо);
- Приймання пологів в звичний спосіб та через хірургічне втручання;
- Ведення жінки та новонародженого після пологів.
Відповідно до повноважень, лікар акушер-гінеколог може працювати в пологових будинках, пренатальних центрах, поліклініках, приватних медичних закладах або вести власну медичну практику.
Навчання на акушер-гінеколога
Працювати акушер-гінекологом можна тільки після отримання освіти за відповідною спеціалізацією у медичному ВНЗ. Період навчання на спеціалізації «Лікувальна справа» триває шість років, після ще два роки потрібно віддати інтернатурі за спеціальністю «Акушерство та гінекологія».
В умовах сьогодення здобуті в ВНЗ знання потрібно щороку поновлювати через програму БПР. Для цього в МОЗ розроблені всі відповідні методики, згідно з якими лікарі акушер-гінекологи мають набирати бали БПР задля проходження щорічних атестацій та підтвердження своєї кваліфікації і категорії. Отримання балів безперервного розвитку можливо через навчання на курсах, лекціях та семінарах, які влаштовують провайдери БПР https://evopro.pro/ginekologiya/ з гінекології та інших спеціальностей.