Ортопедичний бандаж на колінний суглоб може бути призначений лікарем у різних випадках. Серед них травми, дегенеративно-дистрофічні  захворювання, запальні процеси, нещодавно перенесені операції тощо.

Роль бандажа направлена на фіксацію кісткового зчленування у правильному положенні. Завдяки таким пов’язкам полегшується біль, нормалізуються рухи, пошкоджена частина тіла швидше відновлюється.

Самостійно вибирати лангету на коліно не можна.  Тільки лікар-ортопед або фахівець з продажу продукції ортопедичного призначення здатний допомогти при покупці необхідного засобу.

Види колінних фіксаторів

Ортопедичні пристосування відрізняються між собою:

  • матеріалом виготовлення;
  • розміром;
  • ступенем обмеження рухів.

Вибирати їх потрібно з урахуванням показань та призначення медичного працівника. Адже якщо м'які ортези помірно стримують рухову функцію ноги та допомагають при незначних порушеннях, то жорсткі щільно фіксують кінцівку та суттєво ускладнюють рухи.

Бандаж для коліна може бути:

  • фіксуючим;
  • зігріваючим;
  • коригувальним;
  • підтримуючим.

Навіть якщо у знайомого була схожа травма, довірити вибір фіксатора можна виключно спеціалістам.

Фіксуючі моделі

Пристосування підтримують кісткове зчленування та допоміжні анатомічні структури у правильному положенні. Це сприяє тому, що людина не відчуває біль, дискомфорт. Зазвичай такі вироби суттєво обмежують пересування. Коригувальні засоби

Фіксатори сприяють виправленню суглобової деформації. При цьому передбачається тривале носіння пристосувань. Ортопед самостійно закріплює виріб та стежить за перебігом корекції для запобігання ускладненням.

Підтримуючі вироби

Найчастіше медичні бандажі на коліно даного виду використовують любителі спорту та активного способу життя. Вони допомагають закріпити кісткове зчленування в конкретному положенні для зниження навантаження і профілактики травм.

Зігріваючі фіксатори

Їх носять за наявності чинників ризику захворювань опорно-рухової системи. Вироби прискорюють загоєння тканин після травм і оперативних втручань. Помірно зігріваючи анатомічні структури, вони забезпечують нормалізацію теплообміну, покращують кровообіг.

Коли показано носіння бандажа на коліні

Основним показанням використання засобу є травма. Це може бути розтягнення або розрив зв'язок, пошкодження меніска, перелом кістки, забиття. Наколінник в такому разі розвантажує суглоб і сприяє регенерації тканин.

До інших показань відносять:

  • вроджену або набуту деформацію скелета;
  • підвищені фізичні навантаження;
  • запалення суглоба (артрит);
  • дегенеративно-дистрофічні зміни (артроз);
  • хірургічне лікування;
  • схильність до травми або захворювання.

Іноді вироби носять тимчасово, а буває й так, що протягом багатьох років і навіть усього життя.

Як правильно носити бандаж

Необхідну інформацію повинен надати лікар. Він має показати, як помістити фіксатор на коліно вперше та розповісти про правила його використання.

Універсальний або фіксуючий бандаж для колінного суглоба, як правило, носять протягом дня та знімають лише перед сном. Його розміщують на голій шкірі, попередньо провівши гігієнічні процедури і витерши кінцівку насухо.

Розмір засобу визначають по колу коліна. Він не повинен викликати біль, дискомфорт. Виріб має добре вбирати вологу і не викликати подразнення. Прати його потрібно залежно від матеріалів, з яких він виготовлений.