Вибір люстри для вітальні чи зали — справа дуже відповідальна і потребує певних знань. Адже вітальня — це не лише зал для прийому гостей, святкових обідів та урочистостей, а й місце, де збирається вся родина. Ця кімната повинна поєднувати в собі певний офіціоз і одночасно затишок. Це залежить від типу освітлення, а також дизайну основного світильника. Існує безліч критеріїв того, яку люстру підібрати до зали чи вітальні — ми постараємося розглянути основні з них.

Люстри Nowodvorski фото

Як підібрати оптимальний розмір люстри для вітальні?

Розмір пристрою освітлення слід підбирати за шириною (діаметром) та висотою. Багато в чому розмір залежить від типу люстри:

  • Підвісна. Плафони підвісної люстри кріпляться до стелі за допомогою троса чи штанги. Висота світильника в цьому випадку вимірюється відстанню від стельового ковпачка до нижнього елемента конструкції. Існують моделі з регульованою висотою підвісу.
  • Стельова, в якій кріплення основи відбувається безпосередньо до стелі. У цьому випадку висота — це відстань від нижньої частини плафона до кріплення.

Параметри люстри повинні відповідати площі вітальні та висоті її стель. Відстань від підлоги до нижнього елемента світильника не повинна бути менше 1,9-2,0 метрів. Низькими будуть стелі заввишки 2,5 м і менше. Для них не підійдуть люстри з довгою штангою чи підвісом. Краще вибирати регульовані по висоті моделі, що підвішені на ланцюгу або шнурі. Для приміщень з високими стелями 3,0 і більше метрів можна вибирати найпотужніші, розкішні, багаторівневі освітлювальні пристрої.

Трохи складніше розрахувати діаметр світильника — максимальна відстань між кінцями його протилежних елементів. Він залежить від площі приміщення та обчислюється за спеціальною формулою: (ширина + довжина кімнати) х 5. Щоправда, у різних джерелах цифра, на яку слід множити напівпериметр може бути різною, іноді це 7 або навіть 8. Підстрахуватися можна, використовуючи іншу закономірність — діаметр люстри не повинен бути більшим за 1/3 розміру меншої сторони приміщення. Наприклад, при ширині кімнати 4 м незалежно від її довжини ширина люстри не повинна перевищувати 1,33 м.

Як підібрати дизайн люстри?

Зовнішній вигляд світлотехніки це те, на що в першу чергу орієнтуються покупці. Особливо прискіпливі у цьому відношенні жінки, адже для них питання, яку люстру підібрати до зали чи вітальні, зводиться насамперед до краси виробу.

Головне, що потрібно враховувати при виборі певного дизайну — це те, що краса має бути функціональною. Люстра має бути візуально приємною, гармонійно вливатись в інтер'єр, а також ефективно виконувати свою головну функцію джерела освітлення.

Основними компонентами дизайну є:

  1. Стиль. Не має бути дисонансом у загальній стилістиці інтер'єру. Усі стилі оформлення об'єднані у 4 групи:
    1. Класичні, чи традиційні. Представники — класика, ампір, бароко, рококо та ін. Для них характерні виразність, розкіш, багатство декору, масштабність та помпезність. У цьому стилі виконано світильники EGLO, ESEO, LUMINARIA, Trio.
    2. Неокласика, що поєднує у собі традиційність та сучасність. Сюди входять стилі модерн, ар-деко та ін. У цьому напрямі працюють такі відомі бренди як Ideal Lux, Faro, Kanlux, MARKSLOJD, TK-Lighting та ін.
    3. Сучасний стиль із простотою форм, ліній, максимально практичний та функціональний. Найпопулярніша стилістична група, яку випускають бренди Nowodvorski, EGLO, JAGO, Lucide, MAXUS, Eurolamp, Philips, Trio, VIDEX, інші.
    4. Етнічні з характерними для певного регіону мотивами середземноморські, африканські, скандинавські, східні. Етнолюстри входять до асортименту виробників Nowodvorski, Nordlux, Ideal lux, EGLO, Trio, Wunderlicht, багато інших.
  2. Колір. Відіграє провідну роль у психоемоційному сприйнятті. Білий — колір свіжості та спокою, бежевий уособлює тепло та затишок, чорний — найкраще працює у комбінації з білим, насичені відтінки віддають перевагу любителям чогось креативного та виразного. Колір люстри може поєднуватись з основним кольором інтер'єру, а може працювати на контрасті.
  3. Матеріал виконання. Люстри можуть бути виконані з металу, кришталю, кераміки, тканин, скла, оргскла, пластику та термопластику.

Короткі поради щодо вибору люстри для вітальні

Зверніть увагу:

  • Якщо ви зупинили свій вибір на люстрі з плафонами, спрямованими вниз, майте на увазі, що освітити всю площу рівномірно вам не вдасться — знадобиться додаткове освітлення.
  • Розсіяне та відбите світло від плафонів, спрямованих вгору, також буде недостатнім.
  • В ідеалі максимум освітлення може дати люстра з різноспрямованими плафонами.
  • Особливо ретельно перевіряйте пристрій на наявність дефектів — сколів, тріщин і навіть неприємних запахів.
  • Вибирайте світильник із стандартним патроном, інакше ви ризикуєте отримати неремонтопридатний пристрій.
  • Якщо в інтер'єрі переважають темні відтінки, краще вибрати люстру з прозорими плафонами на кілька ріжків. Для світлих приміщень світло від люстри можна пом'якшити за рахунок непрозорості та забарвлення абажурів.

Люстри Nowodvorski — це те, з чого найкраще розпочати вибір світильника для вашої вітальні. Бренд відрізняється креативністю виконання, елегантністю та красою декору, максимальною функціональністю світильників. Вибір люстр настільки величезний, що дозволяє підібрати варіант, що гармонійно входить у будь-який інтер'єр, здатний задовольнити навіть найприскіпливіші смаки покупців.