09:11, 6 січня 2020 р.

Як не захворіти взимку

Як не захворіти взимку

Зима - це не лише час новорічних свят, снігу і веселощів, але, на жаль, і частих хвороб. Ми підібрали декілька порад, які допоможуть вам залишитися здоровими цієї зими.

А почнемо ми з порад колишньої в.о. міністра охорони здоров’я України пані Уляни Супрун

Супрун посилається на дослідження, які підтверджують користь фізичних навантажень взимку. Люди, які активно займалися спортом, рідше хворіли на застуду, ніж ті, які не займалися фізичними вправами. Така активність допомагає знизити ризики гострих респіраторних інфекцій на більш ніж 20% .

Супрун радить щотижня присвячувати аеробним вправам помірної інтенсивності 150 хвилин або ж 75 хвилин інтенсивним тренуванням. Також потрібно додати силові навантаження двічі на тиждень — вправи на зміцнення головних груп м‘язів.

Як бути активним взимку?

1. Частіше виходьте на прогулянки

Вони покращать роботу серцево-судинної системи та допоможуть підготувати судини до зміни температур. Прогулянки знижують рівень стресу в організмі та сприяють утворенню необхідного в зимовий час вітаміну D.

2. Шукайте можливість бути активним

Якщо ви розмовляєте телефоном, спробуйте походити, піднятись сходами замість ліфта, виходьте на зупинку раніше, тощо.

3. Правильно обирайте одяг

Не варто одягати занадто багато речей. Найкраще одягнути термобілизну, а поверх неї – вільне вбрання.

4. Прибирайте вдома

Миття підлоги, вікон, викидання сміття – це теж фізична активність. Що вища інтенсивність заняття, то більше калорій людина спалює.

Окрім цього, звичайно, є і поширені поради.

Хвороби забирають у нас занадто багато часу, тому я впевнена, що в зимовий час ніхто з нас не хоче захворіти на застуду чи грип. Цієї зими я пропоную Вам бути здоровими,  більше часу проводити з сім’єю і займатися іншими важливими справами. Забудьте про нежить, хворе горло і кашлі! У мене для Вас є 14 простих способів, як не хворіти взимку!

 1. Висипайтесь

Щоб бути менш сприйнятливим до основних вірусних хвороб, таких як застуда або грип, обов’язково потрібно висипатися. Однак не спіть занадто багато, інакше Ви будете погано себе почувати. Для гарного самопочуття рекомендується спати 7-9 годин на добу. Пам’ятайте, повноцінний сон сприяє підвищенню імунітету і зміцнює Ваше здоров’я.

2. Не забувайте про вітаміни

У зимовий час дуже важливо отримувати всі необхідні для організму вітаміни. Звичайно, Ви можете купити вітаміни в аптеці, але краще всього отримувати їх з натуральних продуктів. Їжте більше цитрусових, в них міститься велика кількість вітаміну С, це одні з найкращих продуктів для профілактики застуди. Основні джерела вітаміну D: молоко, тунець, лосось, риб’ячий жир. Не забувайте також про прогулянки на свіжому повітрі.

3. Їжте більше овочів

Правильне харчування – запорука міцного здоров’я і гарного імунітету. Щоб не захворіти в зимовий час, необхідно їсти якомога більше овочів. Але це не означає, що Ви цілими днями повинні їсти одні тільки овочі, достатньо буде всього однієї порції зелених листяних овочів на день. Капуста листова і шпинат – відмінний варіант, але Ви також можете спробувати листовий буряк і молоде листя кульбаби.

4. Пийте більше води

Коли на вулиці холодно, нам зовсім не хочеться пити воду. Але якщо Ви не хочете хворіти в зимовий час, Вам потрібно пити якомога більше води. Не можете пити чисту воду? Спробуйте пити гарячий чай. Особливо корисний зелений або трав’яний чай.

5. Не виспалися? Здрімніть!

Дуже часто у нас не вистачає часу на повноцінний нічний сон. Якщо Ви не виспалися вночі, поспіть 15-20 хвилин вдень. Короткий сон – ще один простий спосіб не хворіти взимку. Навіть якщо Ви не хочете спати, просто полежіть 20 хвилин. Ви будете почувати себе бадьорим і більш активним. 

6. Будьте активними

Звичайно, дуже складно бути активним, коли на вулиці мороз або снігопад, але якщо Ви не хочете хворіти, Вам варто спробувати. Не ведіть сидячий спосіб життя! Гуляйте на свіжому повітрі з друзями, дітьми або ж із собакою. Не забувайте про вправи, ходіть в тренажерний зал або ж займайтеся вдома. Я знаю, як складно мотивувати себе для вправ, але Ви повинні знайти способи змусити себе, наприклад, вранці вийти на пробіжку. Можливо, у Вас є активна подруга, попросіть її Вам допомогти.

7. Дотримуйтесь особистої гігієни

Одним з головних способів не хворіти взимку є дотримання особистої гігієни. Я не кажу Вам про те, що Ви повинні мити руки через кожні 5-10 хвилин, але намагайтеся робити це регулярно. Якщо хочете Ви можете використовувати дезінфікуючий засіб для рук, а також не забувайте якомога частіше протирати Ваш мобільний телефон антибактеріальними серветками.

8. Уникайте різких перепадів температури

У морозні дні ми так і поспішаємо включити опалення на максимальну температуру, у результаті стає жарко і ми відчуваємо себе погано. Щоб добре вночі спати, у Вашій кімнаті повинно бути прохолодно. Звичайно ж в будинку не повинно бути холодно, тому дивіться за тим, щоб температура в будинку була +20 С +24 С. Якщо Ви перемерзли, не поспішайте відразу приймати гарячу ванну, це дуже шкідливо для Вашого здоров’я. Купайтеся тільки в теплій воді.

9. Тримайте будинок у порядку

Здавалося б при чому будинок до Вашого самопочуття, але насправді Ваше житло – це кращий з варіантів для розмноження всяких бактерій, мікробів, інфекцій і вірусів. Не лінуйтеся і через день пробігайте по полицях вологою ганчіркою, мийте підлогу, щодня провітрюйте всі кімнати.

10. Свіже повітря і фізичні навантаження

Організм людини слабшає і стає чутливішою, якщо в нього надходить недостатня кількість кисню. Намагайтеся якомога більше проводити час на свіжому повітрі, на морозі (де вірус грипу гине). В обідню перерву прогуляйтеся по набережній або будь-якому іншому місці, де немає великого скупчення людей, після роботи гуляйте подовше з дитиною на вулиці, щоб звести до необхідного мінімуму перебування в квартирі. У цьому плані я дуже заздрю ​​жителям приватного сектора, коли у двір можна вийти з будь-якого приводу і в будь-яку секунду.

11. У їжі використовуйте спеції

Червоний перець, васабі, гірчиця, хрін, коріандр, імбир, кориця, гвоздика, карі … Всі вони відмінно борються з хвороботворними бактеріями, відмінно допомагають при нежиті і кашлю.

12. Оксолінова мазь

При виході з будинку на вулицю необхідно намазати стулки носа маззю і вона захистить Вас від бактерій і вірусів, які можна підхопити, наприклад, в громадському транспорті.

13. При необхідності користуйтеся серветками

Якщо трапилося так, що Вам потрібен носовичок, замініть його звичайними сухими серветками, які після використання можна відразу викинути. Тканинні ж хустки лише сприяють розмноженню бактерій.

14. Одягайтеся по погоді

Не варто одягати на себе весь одяг, який у Вас є, щоб через 5 хвилин після виходу на вулицю не спітніти і потрапивши на протяг, одразу ж злягти з температурою, але і “недоодягатися” теж не можна. У цьому випадку Вам не уникнути переохолодження організму.

Як не захворіти взимку, фото-1

Як Ви бачите, не хворіти взимку не так складно, як Ви думаєте. Найголовніше – піклуватися про себе і своє здоров’я! Що Ви робите, щоб не хворіти взимку? Які корисні поради Ви можете дати?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #як не захворіти взимку #протидія простуді #грип #Супрун
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...