• Головна
  • Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні
10:54, 11 травня 2020 р.

Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні

Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні

9 травня в Україні пройшло святкування Дня перемоги.

Не обійшлося без надзвичайних пригод. Були і скандали, і претензії. Хоча у багатьох містах покладання квітів пройшло без ексцесів. 

Слов’янськ

У Слов’янську День перемоги пройшов спокійно. Хоча напередодні розгорілися сварки навколо Монумента Слави, який перефарбували.

Нещодавно прапор, на фоні якого стоїть радянський солдат у парку Шовковичному, було перефарбовано з білого у мідно-червоний. Коли ж вранці міська влада прийшла покласти квіти у парк, то виявили, що прапор на Монументі слави перефарбований, на ньому з'явились елементи чорного кольору. Чорну фарбу відмили.

Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні, фото-1

Читайте: У Слов'янську перефарбували прапор на Монументі Слави. Міська влада каже про вандалізм

У Слов’янську люди поклали квіти до пам’ятників. Жодних масових заходів не відбувалося. Окремо привітали ветеранів. 

У деяких містах Донеччини пройшли автопробіги. Наприклад, у Маріуполі під час автомарафону невідомі обкидали фарбою чотири автівки з колони. Наразі правоохоронці встановлюють порушників.

Київ

У Києві поліція очікувала провокацій, відтак навколо території Парку Слави облаштували кордон із правоохоронців та нацгвардійців. За кілька сотень метрів, ближче до зачиненої станції метро «Арсенальна» був перший прохід кордону поліції. Там людей перевіряли на наявність заборонених предметів, просили одягнути захисну маску і пропускали далі, передає Радіо Свобода.

Багато людей у цей день не дотримувалися карантинних обмежень, відбувалися скупчення.

Крім того, поліція на вході попереджала всіх про заборону радянської символіки. У тих, в кого вона була – вилучали або ж складали адміністративні протоколи.

Щорічно 9 травня у столиці проводили започаткований у Росії марш «Безсмертного полку» – хода із портретами, як кажуть учасники, «дідів, які воювали». Неодноразово цю ж акцію супроводжували поліцейські, а сторонні люди не могли потрапити, допоки хода не завершиться.

Цього року таких маршів не було. Утім, кілька різних груп людей все ж намагалися влаштувати організовану ходу до вічного вогню.

Спершу, так зробили представники політичної сили ОПЗЖ. Вони організовано поклали квіти до монументу Слави і Вічного вогню. Згодом, туди так само організовано прийшли з десяток священників та монахів із Києво-Печерської лаври разом із очільником УПЦ (Московського патріархату) митрополитом Онуфрієм. Разом з ними був і народний депутат Вадим Новинський. Обидва вони, повідомлялося, перехворіли на коронавірус.

Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні, фото-2

Згодом прийшла група ветеранів, які традиційно збираються на 9 травня біля Вічного вогню.

Після кожної групи людей працівники ДСНС у помаранчевих костюмах обеззаражували територію спеціальним розчином.

Загалом 9 травня в столиці України пройшло спокійно. Хоча і з порушенням карантинних обмежень.

Серед поодиноких порушень – використання символіки тоталітарних режимів (радянського та нацистського), яке в Україні заборонене законом.

Так, поліція склала адмінпротокол на чоловіка, який прийшов до Парку Слави з фуражкою часів СРСР та радянською кокардою на ній, і відмовлявся зняти її на прохання правоохоронців, повідомляє «Громадське».

Депутати від «ОПЗЖ» влаштували автопробіг на раритетних автівках часів Другої світової. Причому лідери фракції Віктор Медведчук та Юрій Бойко їхали на реконструйованих американських військових автомобілях «Вілліс».

Впродовж 9 травня в Києві відбулося декілька подібних автопробігів.

Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні, фото-3

Одеса

Святкування 9 травня в Одесі пройшло, напевно, найскандальніше, передає Українська Правда.

Як повідомили в поліції, одесит 1984 р.н. на Алеї Слави поводився агресивно, нецензурно лаючись та не реагуючи на законні вимоги правоохоронців.

Відносно нього склали протоколи за ст. 173 (дрібне хуліганство) та 185 (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, ще один протокол за дрібне хуліганство на Алеї Слави склали щодо 50-річного одесита. Два протоколи складено за ст. 173-3 (виготовлення та пропаганда георгіївської (гвардійської) стрічки) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, на Алеї Слави поліцейські зупинили 29-річного одесита з георгіївською стрічкою на одязі. Крім того, склали протокол на жительку Приморського району, яка вивісила на своєму балконі георгіївську стрічку.

Разом з тим, "Думська" повідомляє, то любителі Росії на Алеї Слави вигукували провокаційні гасла, кричали про скоре пришестя "ввічливих людей" (тобто російських окупантів), ображали поліцейських і журналістів.

 

 

Кілька агресивно налаштованих громадян напали на репортера "Думської" Олену Балабу, яка намагалася допомогти поліцейським, що вимагали від однієї з жінок біля пам'ятника Невідомому матросу зняти стрічку, схожу на георгіївську.

 

 

Водночас, як повідомляє Радіо Свобода, в Одесі з автопробігу на честь 9 травня, який проводила партія "Опозиційна платформа – За життя", зняли партійні прапори і прапори, що нагадували радянські.

 

 

Кілька десятків автівок були заблоковані поліцією й активістами на Одеському морському вокзалі. Після переговорів із правоохоронцями, які тривали більше ніж годину, машини почали пропускати по одній з інтервалом в 5-10 хвилин.

У поліції підтвердили, що автопробіг було зупинено через заборону масових заходів.

Львів

День перемоги у Львові пройшов найспокійніше.

9 травня у Львові поодинокі люди прийшли з квітами на військові меморіали – Марсове поле і Пагорб слави. Ці місця посилено охороняли працівники поліцїі, Нацгвардії, офіцери й курсанти Львівського державного університету внутрішніх справ, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Також на Пагорбі слави традиційно, як у попередні роки, зібралась група праворадикальних організацій Львова, які стежили, щоб ніхто з тих, хто відвідує могили, не прийшов із червоним прапором чи «георгіївською стрічкою», забороненими законодавством. Вони встановили динамік і через нього транслювали українські патріотичні пісні.

Вічний вогонь на Пагорбі слави не горів, як і в попередні роки. На військових меморіалах у Львові поховані близько семи тисяч радянських солдатів, військових офіцерів і офіцерів НКВС, КДБ.

Оскільки в Україні діє карантин, жодних заходів із нагоди Дня перемоги 9 травня у Львові й області не планували.

Харків

У Харкові День перемоги над нацизмом почали відзначати в ніч із 8 на 9 травня. Низка патріотичних організацій провела акцію «Перша хвилина миру», яка розпочалася о 23:01 8 травня і завершилася вже 9 травня після півночі, передає Радіо Свобода.

Понад три десятки активістів розгорнули українські прапори та запалили свічки, і вшанували пам'ять полеглих вояків хвилиною мовчання. Акцію посилено охороняла поліція, всі її учасники мали на собі маски та намагалися тримати безпечну дистанцію одне від одного.

Цього ж дня у місті відбулися кілька автопробігів: два з них організували партії «ОПЗЖ» та «Партія Шарія».

Третій автопробіг організатори запропонували проводити без політичної символіки. Проте вони використовували раритетні автомобілі, червоні прапори та радянську військову форму.

Один з автопробігів організували ветерани АТО/ООС і волонтери – з українською символікою.

Харківський осередок партії «ОПЗЖ» провів пішу ходу «Безсмертний полк», яка фінішувала на міському Меморіалі слави.

Альтернативну акцію провели представники «Національного корпусу». На одному з пішохідних мостів Харкова, за маршрутом ходи, вони повісили банер «Дякую діду, що давив московську гниду!»

Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні, фото-9

Обидві акції прийшли до меморіалу одночасно, однак коли представники ОПЗЖ покладали квіти до Вічного вогню, поліція відтіснила звідти активістів «Нацкорпусу».

Водночас десятки харків'ян, зокрема волонтери та ветерани українсько-російської війни вийшли до волонтерського намету на головну площу міста на неформальну акцію – за єдину Україну та проти російської збройної агресії.

9 травня над містом виконували фігури вищого пілотажу три українські військові літаки.

Автопробіги, реконструйовані авто і порушення карантину. Як пройшло 9 травня по Україні, фото-10
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #новини #9 травня #День перемоги #9 травня в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...