• Головна
  • Ексначальницю відділу Пенсійного фонду на Донеччині виправдали від корупції
14:58, 17 лютого 2023 р.

Ексначальницю відділу Пенсійного фонду на Донеччині виправдали від корупції

Ексначальницю відділу Пенсійного фонду на Донеччині виправдали від корупції , фото-1

Великоновосілківський районний суд Донецької області виправдав жінку, яка обіймала посаду начальника відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій управління Пенсійного фонду у селі Велика Новосілка.

З листопада 2019-го обвинувачена була знайомою з громадянином, який займався отриманням пенсійних виплат інших громадян, а саме допомоги на поховання та недоотриманої пенсії за довіреністю. Прокурор стверджував що посадовиці було достовірно відомо про попередження Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про можливість надання недостовірних документів для незаконного отримання таких виплат.

Жінку в телефонній розмові начебто попросили сприяти у безперешкодному розгляді заяви про виплату недотриманої пенсії померлого пенсіонера, запропонувавши неправомірну вигоду. У лютому 2020-го в месенджері WhatsApp обвинуваченій її знайомий повторно висловив пропозицію неправомірної вигоди за безперешкодний розгляд заяви про виплату недоотриманої пенсії померлого.

Чиновниця нібито запевнила співрозмовника у позитивному вирішенні питання і надслала текстове повідомлення з номером своєї банківської карти.

У подальшому на цю карту було перераховано 1000 гривень. Через місяць після цього співрозмвник запропонував обвинуваченій 10 тисяч гривень і через кілька днів перерахував 3000 гривень нібито як частину хабара.

У судовому засіданні жінка свою вину не визнала та пояснила, що заявник їй представився адвокатом і вперше звернувся до неї за виплатою допомоги на поховання у листопаді 2019 року. В подальшому став звертатись із заявами про виплату недоотриманої пенсії. Такі заяви приймав відділ прийому громадян, начальник відділу їх засвідчував, ставив резолюцію, після чого дані заяви передавались до її відділу. Працівники відділу розраховували суми пенсії, давали заяви до головного управління на певну суму, потім готували талон на виплату грошей, який вона підписувала, та передавали на пошту. Документи на виплату пенсії того померлого були оформлені правильно, жодних привілеїв не було. Згодом при перевірці документів виявлено, що виплата недоотриманої пенсії померлого пенсіонера була здійснена. Щодо платежів громадянина на її банківську карту пояснила, що приблизно у грудні 2019-го вона позичила йому близько 2500 грн. і ці гроші він потім повернув їй на карту. Крім того, під час відпустки на Закарпатті вона купила йому чай, за який він потім також розрахувався.

Органами прокуратури жінка обвинувачується у тому, що свідомо ігнорувала той факт, що чоловік, який з нею спілкувався, не мав жодного відношення до померлого, і їй було відомо про його причетність до незаконного отримання виплат інших громадян.

Прокурор також стверджує, що чиновниці було достовірно відомо про існуюче попередження Головного управління Пенсійного фонду в Донецькій області про можливість надання недостовірних документів для незаконного отримання таких виплат.

Але суд не побачив доказів, що станом на час оформлення та виплати пенсії померлому обвинуваченій було достовірно відомо про таке попередження ГУПФУ в Донецькій області. Жоден із допитаних у засіданнях свідків не міг точно вказати, коли і яким чином було отримане це повідомлення.

Прокурором також не доведено, як обвинувачена використовувала надану їй владу та службове становище з метою безперешкодного розгляду заяви про виплату недоотриманої пенсії померлого пенсіонера. Під час допиту свідків було встановлено, що заява на виплату недоотриманої пенсії була прийнята відділом прийому громадян Великоновосілківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, де перевірявся пакет документів, а також відповідність копій документів оригіналам. Після цього заява була передана на виконання спеціалісту відділу з питань призначеня, перерахунку та виплати пенсій, який готував розрахунки сум, формував розпорядження, разові доручення, після чого документи передавались обвинуваченій для перевірки та підписання. При цьому, як пояснили і свідки з числа співробітників установи, обвинувачена на цій заяві не наголошувала, з будь-якими проханнями щодо цієї заяви не зверталась. Як пояснила заступниця начальника Великоновосілківського об`єднаного управління Пенсійного фонду, обвинувачена не могла вплинути на процес розгляду заяви в силу самого процесу проходження документів.

Суд також звертає увагу, що довіреність на отримання пенсії померлого була оформлена 28.01.2020 і заява про виплату пенсії подана до Пенсійного фонду 29.01.2020, тобто до переписки обвинуваченої та заявника. Недоотримана померлим пенсія була виплачена особі, на яку була оформлена довіреність, і це сталося за тиждень до розмови обвинуваченої із заявником. Суд робить висновок, що спілкування не стосувалося цих обставин.

Твердження, що 4000 гривень були отримані за безперешкодний розгляд заяви про отримання пенсії є припущенням. А доводи захисту про наявність боргових зобовʼязань між обвинуваченою і заявником прокурор не спростував.

Надані докази винуватості суд вважає не переконливими та такими, що ґрунтуються на припущеннях і домислах.

Показання заявника у вироку суду не наводяться. Відомо тільки, що йому також висунули обвинувачення і передали справу до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...