Деякі люди досі не розуміють, що відбувається на валютних ринках, і коли краще проводити обмін валюти. Ми хочемо це виправити.

Прості громадяни та компанії повинні коригувати свої цілі та роботу у фінансовій сфері, а ще добре розуміти, як функціонує міжнародний валютний ринок через різке розширення обсягів торгівлі на світовому ринку.

Що таке валюта?

Сучасна ситуація змушує розуміти, що грошові знаки – це, по суті, той самий товар, як і будь-який інший. Будь-яка валюта має певну ціну, коливається за різними ознаками, як будь-який інший товар, наприклад, продовольчі товари тощо. Тому треба хоча б зрозуміти основний механізм, який утворює ціну євро, або на валюту будь-якої країни, її курс і кінцеву ціну у будь-якому окремому випадку. Кожна валюта має власний курс, який визначений економічними чинниками, вірніше їх впливом, вони впливають попит цієї валюти. Для покупки грошових одиниць будь-якої країни не буде зайвим дізнатися, чи немає у країні інфляції. У цьому випадку купівля даної валюти буде за зниженою ціною, так як ця валюта знецінюється, і по відношенню до інших валют вона втрачатиме свої позиції. Проте не зайвою справою задуматиметься про те, чи варто взагалі купувати валюту цієї країни? Насамперед варто дізнатися про подальші перспективи валюти.

Інші фактори, що викликають валютні коливання –відсоткова ставка, який рівень інвестицій має національна економіка.

Наприклад уявимо, що відсоткова ставка в Америці вище, ніж у Франції, у такому разі міжнародний інвестор вкладатиме свої інвестиції саме в Америку, що призведе до збільшення попиту на американський долар по відношенню до євро.

Терміни валютних угод

Щоб зрозуміти складний характер операції з іноземною валютою, слід зрозуміти деякі ключові терміни:

Якщо ви купуєте валюту в тому місці, де її курс найменший, а потім одразу йдете її продавати за найвищою ставкою - значить, ви займаєтеся «арбітражем».

Ситуацію, яка відбувається, коли уряд будь-якої країни встановлює спеціальне обмеження для банківських рахунків, щоб ними можна було користуватися лише всередині цієї країни, називають «блокуванням рахунку».

"Валютним ринком" називають установу або інститут у світовому фінансовому центрі для здійснення валютних угод.

Співвідношення двох валют, яким їх обмінюють, називають «валютним курсом».

Ризик, пов'язаний із дефолтом економіки країни, зі стихійним лихом, що веде до знецінення валюти, називають «валютним ризиком».