Персональний електротранспорт дозволяє пересуватися по місту на відстань до 30 км і бути повністю незалежним від автобусів та тролейбусів. В асортименті магазинів найпопулярнішими девайсами для переміщень залишаються гіроскутер та гіроборд. З їх допомогою можна поїхати на роботу, навчання, відправитися на прогулянку з друзями та зняти класні відео для ТікТоку.

Гіроскутери та гіроборди доволі часто плутають користувачі через схожість. Настав час розібратися в особливостях та перевагах, щоб обрати транспортний засіб відповідно до ваших потреб.

Схожий принцип роботи

Родоначальником особистого електричного транспорту з гіроскопічними стабілізаторами був сигвей. Через високу вартість, він став популярним лише у 2014 році. З плином часу та появою нових технологій виникла можливість створювати більш бюджетні, надійні та практичні варіанти особистого електротранспорту.

Основний принцип роботи гіроскутера та гіроборда доволі схожий: треба втримати рівновагу на дошці з двома колесами, маневруючи нахилами тіла та ніг у різні сторони. Якщо робити це досить вправно, то чутливий гіроскоп буде вловлювати найменші рухи, а транспорт поїде точно в той бік, який вибере користувач.

Але є деякі нюанси, які впливають на функціональність пристроїв.

Топ-5 відмінностей пристроїв

Гіроскутер – транспортний засіб, який складається з дошки, двох масивних коліс та важеля для управління. Щоб стартувати, достатньо нахилити корпус у необхідну сторону. Подальше управління можна здійснювати не тільки за допомогою нахилів тіла, а й важеля, натискаючи на нього м’язами ніг.

Гіроборд зазвичай має менші розміри дошки та коліс. Для управління достатньо просто нахилитися в необхідно сторону, натискаючи на платформу п’яткою чи носком. Щоб бути незалежними від громадського транспорту та заторів на дорогах, можна купити гіроборд та доїхати до пункту призначення з вітерцем.

Чим по суті відрізняються ці транспортні засоби?

  1. Гіроскутер має телескопічну ручку, яка дозволяє додатково маневрувати та управляти пристроєм. Це може бути ефективно в екстрених ситуаціях на дорозі.
  2. Гіроскутер має потужність двигуна до 2700 Вт, а гіроборд – до 1000 Вт. Перша модель розвиває швидкість до 35 км/год, а другий девайс розганяється до 15-20 км/год.
  3. Гіроборд має колеса меншого діаметру – у середньому 10,5 дюймів. Гіроскутери обладнані великими колесами по 19 дюймів. Це підвищує прохідність транспорту та масивність самого пристрою, який важко помістити в рюкзаку чи сумці.
  4. Акумулятори гіроскутера розраховані на відстань до 38 км. Гіроборд проїде 10-20 км, тому що має менш потужні батареї.
  5. Гіроскутер може піднятися на гірку з кутом до 30 градусів та проїхати по піску, щебеню, ґрунтовці.

Для прогулянок у парку з друзями чи поїздок всередині просторого приміщення можна купити гіроборд в магазині Алло в Дніпрі. Для тривалого катання по місту краще вибрати потужний гіроскутер з великими колесами.