• Головна
  • Вступна кампанія набирає обертів. Дати вступу і перелік необхідних документів
13:10, 8 липня 2019 р.

Вступна кампанія набирає обертів. Дати вступу і перелік необхідних документів

Вступна кампанія набирає обертів. Дати вступу і перелік необхідних документів

В Ук­ра­їні стар­ту­ва­ла вступ­на кам­па­нія до зак­ла­дів ви­щої ос­ві­ти — 1 лип­ня абі­ту­рі­єн­ти по­ча­ли ре­єс­тру­ва­ти свої елек­трон­ні ка­бі­не­ти. Не ви­хо­дя­чи з до­му, во­ни змо­жуть по­да­ти за­яви до об­ра­них ви­шів. За пер­ший день в елек­трон­ній сис­те­мі за­ре­єс­тру­ва­лось по­над 15 ти­сяч абі­ту­рі­єн­тів. Чи вар­то пос­пі­ша­ти ре­єс­тру­ва­ти елек­трон­ний ка­бі­нет, ко­ли по­да­ва­ти до­ку­мен­ти і яких по­ми­лок при за­пов­не­ні ан­ке­ти вступ­ни­ка слід уни­ка­ти? 

Про це повідомив Центр громадського моніторингу та контролю.

Важливість електронного кабінету

Уже кілька років українські вступники можуть подавати заяви до вишів онлайн. Зареєструвати кабінет можна на спеціальному сайті для абітурієнтів (ez.osvitavsim.org.ua). Для цього потрібно заповнити анкету і вказати персональні дані: номер, пін-код та рік отримання сертифіката ЗНО (2017, 2018, 2019 років), серію та номер документа про повну загальну середню освіту, середній бал додатка до вказаного документа. Також потрібно вказати електронну адресу, придумати і запам’ятати пароль для входу у кабінет. Покрокову інструкцію реєстрації електронних кабінетів можна знайти на сайті Міністерства освіти (mon.gov.ua).

Як розповідає директорка ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік, абітурієнти досить часто допускають типові помилки під час реєстрації. Це може бути використання неякісних фото або зазначення неактивної або забороненої поштової адреси.

«Вступники реєструють електронний кабінет на неактивну або заборонену в Україні електронну пошту. Через неуважність також часто плутають літери або цифри в адресі скриньки. Ми радимо використовувати для реєстрації пошту, яка точно дозволена в Україні, наприклад, ukr.net, i.ua, gmail.com», – зауважують у міністерстві.

У Міносвіти переконують, що зараз система працює без збоїв. Проте рекомендують не відкладати реєстрацію, тому що останнього дня система подачі заяв може працювати на межі своїх можливостей.

Читайте: Вступна кампанія 2019. Сьогодні розпочалася реєстрація електронних кабінетів вступників

«Часто трапляються ситуації, коли у перший та останній дні подачі електронних заяв на адресу системи надходить критична кількість звернень, через що робота сайту може сповільнюватися. Тому ми радимо роботи усе своєчасно, не панікувати та бути уважними», – підкреслює Оксана Бєлік.

Ключові дати і новації

Згідно з календарним планом вступної кампанії, електронна подача документів до вишів відкривається 10 липня і триватиме до 22 липня. До 1 серпня триватиме зарахування на бюджетні місця, а на контракт – до 30 вересня.

«Абітурієнти матимуть 22 дні, щоб відкрити свої електронні кабінети, і 12 днів, щоб подати електронні заяви. Не треба намагатися все зробити в перший день і перевантажувати систему, у всіх буде достатньо часу», – підкреслюють у міністерстві.

Подати заяву на вступ до вишу можна заповнивши спеціальну форму в своєму електронному кабінеті. Так само, як і торік, абітурієнти можуть подати сім заяв на чотири різні спеціальності. Втім, ці правила стосуються лише заявок на бюджетні місця, кількість заяв на контракт – не обмежена. Освітяни радять у заявах виставляти пріоритетність, який виш є першочерговим.

Важливо, що цього року електронна подача документів – це основний спосіб вступу. Подача документів у паперовому вигляді стосується тільки окремих категорій абітурієнтів: пільговиків, які вступають за результатами співбесіди, абітурієнтів з іноземним документом про освіту, абітурієнтів, які за станом здоров'я не встигли зареєструвати електронний кабінет вчасно, а також мешканців окупованих територій Донецької та Луганської областей та анексованого Криму.

Серед нововведень цьогорічної вступної кампанії – першочергове зарахування вступників на бюджетну форму навчання за спеціальностями у сфері освіти й охорони здоров’я. Але є умова – абітурієнти повинні укласти договір на три роки про відпрацювання в сільській місцевості.

«Саме з цього року вперше запрацює механізм першочергового зарахування для тих вступників у медичні та педагогічні виші, які готові після закінчення навчання працювати в сільській місцевості, та укладуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу. В нас є квота міст державного замовлення для таких абітурієнтів. І навіть якщо ця квота вичерпується, їхній результат при укладанні контрактів буде домножуватися на коефіцієнт 1,05, що дає значні шанси для вступу на бюджет», – пояснює міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Важливо пам’ятати, що прохідний бал для вступу залежить від факультету та конкретного вишу. Цього року МОН встановив прохідний мінімум для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної  відповідальності. Не менше 130 балів потрібно мати для вступу на «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Міжнародні економічні відносини», «Міжнародне право», «Фармацію, промислову фармацію». Для медичних спеціальностей «Стоматологія», «Медицина» та «Педіатрія» мінімальний прохідний бал ще вищий – 150 балів.

Експерти з освіти наголошують, що головна порада вступникам – це зберігати спокій, дотримуватися правил і строків подачі документів. У цьому разі вступ пройде без стресів.

Якщо ви особисто подаєте документи у ВНЗ, треба попіклуватися, щоб взяти з собою всі необхідні документи. Обов’язково треба буде атестат про середню освіту разом із додатком до нього, візьміть свій сертифікат ЗНО (не забудьте номер та пін-код), а також документи, які засвідчать вашу особистість (паспорт з ідентифікаційним номером, або свідоцтво про народження).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #Вступна кампанія #куди вступати #університети
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...