• Головна
  • Генератор від закордонних волонтерів отримала центральна міська лікарня Торецька
16:50, 6 березня 2023 р.

Генератор від закордонних волонтерів отримала центральна міська лікарня Торецька

Чеські та словацькі волонтери привезли на Донбас генератори. Один з них передали Центральній міській лікарні Торецька. Про це повідомляє видання "Konzervatívny Dennik Postoj".

Допомога прифронтовій лікарні

У репортажі з Донбасу видання повідомило про допомогу закордонних волонтерів медзакладам Донеччини.

"Генератори веземо в госпіталь у Торецька. Це навіть ближче до лінії фронту, але дещо безпечніше, ніж Бахмут”, - зазначає журналіст Juraj Brezán.

Лікарню Торецька розташовано в центрі міста. На перший погляд будівля не схожа на лікувальну. Скоріше, вона схожа на всі інші житлові будинки Торецька, описує автор.

Волонтерів зустрів чоловік у темно-зеленій куртці - директор лікарні Сергій Халаімов. Його заздалегідь було проінформовано про візит волонтерів до медзакладу. Він стояв на порозі будівлі і точно знав, що принесуть.

Видання описує момент зустрічі: “Сергій Халаімов каже, що ми прийшли вчасно: “І сьогодні щось було чути, але, на щастя, тихіше".

Лінія фронту лише за чотири кілометри, вона запам'ятається іноземцям лише двома слабкими вибухами вдалині.

Торецьк багато разів ставав жертвою російських атак. Ракети влучили в територію лікарні. Директор показав у смартфоні фотографії пошкоджених приміщень лікарні.

Ракети влучили в хірургічне відділення лікарні, пологове відділення та адміністративний корпус медзакладу.

За словами Сергія Халаімова, під час одного з нападів постраждала прибиральниця, осколками їй відірвало ногу. Нині вона лікується в Запоріжжі. Внаслідок чергового нападу на одній із будівель вилетіли всі вікна, було поранено медсестру.

Сергій також розповідає, що до війни лікарня працювала автономно, а зараз лише для стабілізації стану пацієнтів. Причина – обмежені можливості та відсутність лікарів, які евакуювались на більш віддалені території.

Влада закликає місцевих виїжджати до більш безпечних регіонів країни, однак люди не поспішають, йдеться у статті.

“Ні на крок не зрушимо, краще помремо”, — каже Анна з фінансової частини лікарні в Торецьку. “Який українець їде?” — запитує вона.

Водночас жінка пояснює, що війна тут, на Донбасі, розбила родини. Є кілька випадків, коли одна частина сім’ї проживає в окупації, а інша – на території, що контролюється українською армією.

Волонтери кажуть: генератор допоможе лікарні під час відключень електроенергії. Росіяни часто орієнтуються на енергетичну інфраструктуру. Було б наївно думати, що один великий генератор врятує всю лікарню, однак він допоможе працювати частині обладнання. Зокрема, це може стосуватися рентген-апарату, що має великий попит серед пацієнтів.

“Це допоможе функціонувати лікарні у тимчасових умовах. Щоб вони не втратили апарати, щоб могли досліджувати, робити сонографію тощо”, — пояснює Франтішек, волонтер з Чехії.

Окрім генераторів, чеські та словацькі волонтери привезли на Донбас ще й свічки власного виробництва. Подібні окопні свічки використовують не лише солдати на фронті. Вони служать також мирним жителям, які ховаються по підвалах в прифронтових районах від ворожих обстрілів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...