15:24, 21 січня
Їздять до "днр" та Криму і висміюють Зеленського - відомі іноземні пропагандисти та що вони пишуть про Україну
Говорячи про російську пропаганду та фейки, ми часто звертаємо увагу саме на російські чи українські канали, передачі, постатей. Попри це, в іноземному просторі також є прихильники російських наративів, які відкрито їх транслюють на західні медіа.
У цьому матеріалі поговоримо про декількох іноземних пропагандистів, які відкрито підтримують російський режим.
Один із відомих - Такер Карлсон - ведучий політичного шоу Tucker Carlson Tonight.
Раніше співпрацював з Fox News. Проте співпрацю вони припинили. При цьому причину перерваної співпраці не назвали.
На каналі ведучий у саркастичному стилі аналізує новини та разом із гостями обговорює внутрішню та зовнішню політику США, дістається і Україні.
Його шоу нагадує набір російських наративів. Не лише демократи критикують “журналіста”, а й самі республіканці.
Конгресмен-республіканець Адам Кінзінгер публічно заявив, що «це шоу — суцільна російська пропаганда, а не новини». Ключові лідери Республіканської партії відмовляються ходити на його ефіри.
При цьому, в росії це шоу і канал полюбляють. Про Такера висловлювався навіть міністр закордонних справ росії Сергій Лавров, задоволений роботою каналу, адже, за його словами, «тільки Fox News намагається запропонувати альтернативну точку зору».
Ось, наприклад, американська журналістка Джуліа Девіс показала, що шоу Такера обговорюють на пропагандистському каналі “россия 1”.
Цікаво, що Україну Такер обговорював ще до повномасштабного вторгнення. При цьому, висміював побоювання заходу щодо нападу зі сторони росії та путіна.
Вже після повномасштабного вторгнення ведучий декілька разів натякав на те, що саме президент США Джо Байден розпочав війну проти ядерної держави. Та і загалом в його шоу часто звучали звинувачення у сторону президента США. Україну Такер називає не демократичною державою. Просуває такі ж фейки як і росія: “війна триватиме до останнього українця”, “США винна у війні з росією”, “Допомога Україні тільки погіршить ситуацію”.
Так, наприклад, в одному зі своїх відео Карлсон стверджував, що саме Україна винна у підрив Каховської ГЕС, адже ця територія, ніби, відноситься до росії.
На сторінках таких видань, як Los Angeles Times і The Washington Post, писали про поширення Карлсоном наративів російської пропаганди. А сам Такер підтримував російські канали і висловлювався проти того, щоб їх знімали з ефірів за кордоном.
Патрік Хенінгсен - американський геополітичний аналітик та журналіст.
Патрік Хенінгсен дуже зухвало і негативно відзивається про українське керівництво, зокрема про Володимира Зеленського. Він цього не соромиться і свої короткі думки висловлює в соцмережі “X”.
Він також негативно відгукується про допомогу Україні. В одному зі своїх твітів іноземних представників, які відвідали Україну, він називає їх “боси Зеленського”. І доповнює, що вони приїхали, щоб перевірити, як триває війна в Україні і поділити те, що залишиться від неї.
Аліна Ліпп - німецька блогерка, батько якої є росіянином. Вона активно транслює російську пропаганду на німецьке населення.
Аліна Ліпп народилася та навчалася в Німеччині, а після - переїхала назад до росії. При цьому свій блог продовжувала вести німецькою та розраховує саме на німецьку аудиторію. Зараз вона їздить в анексований Крим та на територію окупованої Донецької області і, начебто описує війну.
При цьому німецькі видання підтвердили, що дівчина займається пропагандою.
Заголовок: Аліна Ліпп була відданою Партії зелених – тепер вона займається пропагандою війни Путіна
Російські ж ЗМІ, навпаки, дуже активно підхоплюють її матеріали і ширять, зсилаючись на те, що пропагандистка є німецькою журналісткою. Так, наприклад, Аліна описувала ситуацію у Донецьку:
Заголовок: ВІДЕО:Німеччина криміналізувала журналістку за викриття українських військових злочинів.
Макс Блюменталь - американський журналіст і блогер.
Він був автором для The Nation, AlterNet, The Daily Beast, Al Akhbar, Mondoweiss і Media Matters for America, а також працював у Al Jazeera English, The New York Times і Los Angeles Times.
З 2012 року журналіст почав співробітництво з RT, а в подальшому - з іншими російськими пропагандистськими ЗМІ. А з 2015 року почав активно просувати пропаганду кремля.
Вище ми вже наводили приклад того, як Блюменталь просував німецьку пропагандистку Аліну Ліпп.
У своїх матеріалах він часто пише про те, що українська армія жорстока до цивільних мешканців, а Зеленський ледь не катує опозицію. Також журналіст нерідко звертається до російських наративів про нацистів серед українців.
Заголовок: «Одним зрадником менше»: Зеленський курує кампанію вбивств, викрадень і катувань політичної опозиції
Заголовок: Як єврейський президент України Володимир Зеленський уклав мир із неонацистськими воєнізованими формуваннями на передовій війни з Росією
Як ми бачимо, російська пропаганда охопила не лише Україну. Пропагандистів можна зустріти будь-де. Вони ведуть свої сторінки, приходять на ток шоу, пишуть блоги.
Саме цьому розвиток медіаграмотності настільки важливий у наш час. Адже якщо ви вмієте фільтрувати інформацію, то зможете зрозуміти, чи не маніпулюють вашими емоціями та думками ті, кому це вигідно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
14:42
2 жовтня
22:52
30 вересня
live comments feed...