Безкоштовна вода, фонтани та взуття для собак. Як в інших країнах вирішують проблеми зі спекою

Цьогоріч українці говорять про аномальну літню спеку. Втекти у місті від цього важко.

Ми вирішили зробити підбірку способів, як охолодитися в спекотну погоду. Тому до уваги взяли досвід інших країн.

Найпоширеніша боротьба зі спекою - встановлення у містах охолоджуючих арок чи фонтанів. 

Фонтан із водяної пари – чудове рішення, застосоване в Будапешті, яке, окрім прямої функції охолодження та зволоження, несе в собі ще й естетичну складову. Водяна пара створює ефект загадкового туману, чим ще більше підкреслює неймовірну красу будівлі парламенту угорської столиці та створює неперевершений архітектурний баланс усієї площі. 

Подібні фонтани з водою є і у деяких містах України. Зокрема у столиці такі водні фонтани - одне із улюблених місць для дітлахів.

У Франції спека у минулому році могла сягнути +44, тому школи закривали. В Парижі, Ліоні, Страсбурзі і Марселі старим машинам заборонили їздити в центрі міст, аби запобігти забрудненню повітря. Місцева влада тут проводить інформаційні кампанії і розповідає людям, як уберегтися від теплових ударів. Купання в фонтанах - це звичайна практика.

У Мілані (Італія) благодійні організації на вулицях роздавали 10 тисяч пляшок води безхатченкам. В Італії турбуються і про тварин: там у зоопарках у час спеки їжу тваринам приносять із льодом.

У Німеччині під час спеки обмежують швидкість пересування транспортом, бо це може нашкодити орожньому покриттю.

Наприклад, у минулому році у Німеччині обмежили максимальну швидкість на трасі "Саксонія-Ангальт" до 120 км/год, тому що через спеку почало погіршуватися дорожнє покриття.

Також там думали над тим, аби дозволити купання топлес у річках.

У спекотні дні у країнах Європи фонтани створені не лише для того, щоб радувати виглядом, але і для того, щоб врятувати людей від перегрівання.

Звичайно що, майже всі магазини обладнані кондиціонерами. Наприклад, у Лапландії у 2018 році одна мережа супермаркетів подбала про кондиціонери. І тоді запрошували втомлених фінів відпочити на підлозі - між полиць з продуктами. Після закриття і всю ніч.

Ще у 2018 році поліцейським собакам Австрії та Швейцарії - видали спеціальне взуття, щоб захистити лапи від розпеченого асфальту.

У ці спекотні дні треба бути особливо обережними. Беріть з собою воду, одягайте головні убори і оминайте пекучого сонця.