Пару трійку років тому український ринок підкорив матеріал, у якого велике майбутнє. Ім'я йому затіняюча сітка. На нашій планеті з часом відбувається зміна клімату. Саме тому оптимальними є способи поливу рослин з їх подальшим захистом від виснажливих сонячних променів. Якраз із другим завданням та багатьма іншими під силу відмінно впоратися затіняючій сітці.

Затіняюча сітка, принцип її роботи

Принцип роботи сітки порівняно ясний та легкий. Сам по собі матеріал – досить щільний поліетилен, у якого присутня певна кількість отворів, чисельність яких буде залежати від щільності самої сітки (розрізняють сітки починаючи від 45% щільності й закінчуючи 95% щільності). Частина сонячних променів в сітці відображаються, а ті, що пропускаються, рівномірно розсіюються по периметру, де висаджені рослини. Існує кілька різновидів квітів затіняючих сіток. У їх числі зелений, небесно-блакитний, білий, темно-зелений та чорний.

Головні способи застосування затіняючої сітки

Головне призначення такої сітки полягає в захищенню від сонячних променів рослин. Крім того, залежно від щільності сітка також додатково може захищати від таких погодних умов як:

  • град;
  • вітер;
  • заморозки;
  • та інших сюрпризів природи.

Сітці під силу ховати рослини від усіх птахів, а ще сюди дуже складно проникнути навіть комахам-шкідникам. Саме ці причини й зумовили таку високу популярність цього матеріалу. Тому зовсім не дивно, що з кожним роком таку сітку купує все більша й більша кількість людей.

Сітку також застосовують для того, щоб затінювати на верандах вікна, й тим самим створювати комфортний мікроклімат на балконах. Крім того, затіняючу сітку купують для того, щоб маскувати будівлі в процесі їх реконструкції. До речі, завдяки затіняючій сітці можна збільшити врожайність аж від 10% до 20%. Хочемо звернути вашу увагу, на те, що не так давно український ринок побачив ще одну новинку, а саме 7-шарову тепличну плівку, шириною в 16 м. Для того щоб більш детально дізнатися про цей виріб, ви завжди можете звернутися на сайт agroplast. kiev.ua.

Сітка затіняюча, якою вона буває?

Щільність сітки різниться. Найлегшою затіняючою сіткою вважається маркування 45%. У той час як найвищим ступенем щільності вважається маркування 95%. Середньої щільності сітка в 60-70% – оптимальний варіант для того, щоб приховувати від сонця практично всі овочі. Даний матеріал куди більш щільний ніж сітка для огірків, але відмінно підходить для не таких світлолюбивих культур, якими є баклажани, помідори та інші культури.

 

Джерело: Компанія АгроПласт