Панельні радіатори відрізняються від інших своєю конструкцією. Вони виготовляються із сталевого листа, який висаджується в пресі. Там їх ретельно зварюють, щоб між ними утворилися канали, по яких повинна текти вода. Ці листи утворюють дошки, а лицьова має характерну вертикальну профільовану поверхню.

Сталеві батареї можуть мати ребра, які виникають між панелями та стіною. Його завдання - теплообмін між радіатором і навколишнім середовищем. Найголовніше, однак, це ефективність і тепловіддача, що відрізняє панельні радіатори від інших. Ребра означають, що втрати тепла невеликі, і, крім того, панельні радіатори добре працюють з тепловими насосами або конденсаційними котлами.

Як працює панельний радіатор?

Через канали в радіаторі тече гаряча вода, яка проникає в пластину, а потім у повітря. Якщо ми хочемо збільшити потужність радіатора, то варто розглянути конвектор, який призначений для нагрівання повітря, що протікає по ньому. Максимальна кількість конвекторів - це кількість пластин на радіаторі, тобто одинарний, подвійний, три або чотирипластинковий. Вода в радіаторі може розподілятися двома способами:

1.      Традиційний метод. Нагріта вода надходить зверху і однаково розподіляється по всіх пластинах, а потім, нагрівшись, стікає вниз і повертається до джерела тепла.

2.      Послідовний. Вода подається на плиту, розташовану з боку кімнати, а потім поступово зменшується до наступних. Багато експертів стверджують, що це набагато ефективніше традиційного.

Для регулювання температури необхідний термостат, який складається з вставки і головки. Перед тим, як встановити панельний радіатор, ознайомтеся з умовами гарантії на радіатори, щоб встановити їх правильно і в потрібному місці. Якщо ми не пристосуємось, панельний радіатор може працювати несправно та втратити гарантію.

Переваги панельного радіатора

Панельні радіатори виготовляються зі сталевих пластин, які попередньо належним чином спресовані та зварені, а потім заповнені водою. Ці дуже маленькі місця в радіаторі дозволяють зберігати дуже невелику кількість води за один раз, що має значні переваги. На відміну від класичних чавунних і навіть ребристих алюмінієвих радіаторів панельні дуже швидко нагріваються і, крім того, дуже швидко віддають тепло.

Однак важливо мати ефективну установку, тобто таку, де потік рідини є відносно швидким, а передача тепла настільки ефективна, що вона не повертається назад до котла. Таким чином, це свідчить про перевагу панельного радіатора та ефективність цього типу радіаторів та їх високу ефективність. Ще однією перевагою панельного радіатора є, безумовно, невелика вага, що забезпечує легкий монтаж і легку конструкцію радіатора.