• Головна
  • Як відпочиває у Верховній раді депутат від Дружківки Денис Омельянович
08:00, 6 лютого 2017 р.

Як відпочиває у Верховній раді депутат від Дружківки Денис Омельянович

Координатори руху «Сильні громади» проаналізували роботу народного депутата від Дружківки Дениса Омельяновича за 2016 рік.

За результатами позачергових виборів до Верховної Ради восени 2014 року в одномандатному мажоритарному окрузі № 49 Донецької області переміг Денис Омельянович, самовисуванець, який потім став членом фракції «Опозиційного блоку». Межі територіального округу: м. Костянтинівка, м. Дружківка, Покровський район.

Фото 1- результати виборів

Фото 1- результати виборів

Хто ж такий Денис Омельянович?

Отображается файл "SG_Omelyanovich_2017.jpg"

Отображается файл "SG_Omelyanovich_2017.jpg"

Український підприємець і політик, народний депутат України VI – VIII скликань. З 2006 року – генеральний директор ЗАТ «АПК-ІНВЕСТ», а з 2010 – почесний президент ПАТ АПК-ІНВЕСТ. Виробничі площі розташовані на території Покровського, Костянтинівського та Олександрівського районів Донецької області. Це підприємство є одним з найбільших роботодавців на цій території, тому можна припустити, що голосували за Омельяновича саме з цієї причини. Найбільша активність виборців, які проголосували за нього, була зафіксована саме на тих виборчих дільницях, які розташовані поблизу його підприємств (явка 70 – 80%).

Депутат Омельянович є членом комітетів з питань аграрної політики та земельних відносин, член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою та Словацькою Республікою.

 Які ж є результати роботи Дениса Омельяновича в 2016 році:

  • Відвідування пленарних засідань, законотворча діяльність.

Стаття 6 Закона України «Про статус народного депутата» регламентує діяльність народного депутата України у Верховній Раді: народний депутат у порядку, встановленому законом:

  • має брати участь у засіданнях Верховної Ради України;

Згідно даних письмової реєстрації, протягом 2016 року Денис Омельянович був присутній на 52-х засіданнях (41,94 %) і 72-пропустив (58,06 %). Згідно даних електронної реєстрації, він відвідав 25 засідань (20,33 %) і пропустив 98 (79,67 %).

  • має брати участь у роботі над законопроектами та іншими актами Верховної Ради України;

Станом на сьогодні, Денис Сергійович є співавтором двох  законопроектів: 1) Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів розкрадання державних коштів посадовими особами державних підприємств, підпорядкованих Міністерству аграрної політики та продовольства України; 2) Постанови про призначення чергових виборів депутатів окремих районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад Донецької та Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів. Також він ініціював Закон про внесення змін до Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. В законі йдеться про можливість заборони органами місцевого самоврядування вживання і продажу алкогольних і слабоалкогольних напоїв та пива в зоні проведення АТО.

Але жоден з законопроектів не став законом.

Фото 3 - омельянович

Фото 3 - омельянович

  • має звертатися із депутатськими запитами або депутатськими зверненнями до Президента України, органів Верховної Ради, Кабінету Міністрів, керівників інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також до керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на території України, незалежно від їх підпорядкування і форм власності.

Жодного запиту народний депутат Денис Омельянович до Верховної Ради не подавав.

Фото 4-запити

Фото 4-запити

  • Голосування у Верховні Раді

Протягом 2016 року у ВР відбулось 3417 голосувань за законопроекти, постанови або рішення. Денис Омельянович підтримав 163 з них (4,77 %), проголосував «Проти» за 87 (2,55 %), утримався –108 разів (3,16 %), за  255 не голосував (7,46 %), та під час голосування за 2806 законопроектів взагалі був відсутній, а це 82,12 % від усієї кількості за рік.

Результати голосування за деякі з важливих законопроектів 2016 року:

  • Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру» у 2016 році”. Цей закон зобов`язує держслужбовців регулярно публікувати детальну інформацію про свої доходи й цінності, що належать їм самим і членам їхніх сімей. Декларація дозволяє порівняти майно чиновника з його доходом і способом життя. Омельянович ухилився від голосування.
  • Закон «Про внесення деяких законодавчих змін щодо особливостей використання окремих публічних коштів на території Донецької області». Згідно з цим законом, органи влади та місцевого самоврядування в Донецькій області повинні здійснювати закупівлі за допомогою електронної системи ProZorro. Вона дозволяє зробити процес закупівель відкритим, прозорим і конкурентним, і, таким чином, знизити рівень корупції в цій сфері. Цей закон Омельянович підтримав.

При голосуванні за три наступних закони депутат Омельянович був відсутній:

  • Закон «Про внесення зміни до підпункту 4 пункту 24 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України (щодо перерозподілу залишків коштів місцевих бюджетів населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень. Цей закон передбачає залишки коштів місцевих бюджетів тих населених пунктів, що знаходяться на окупованій території, витрачати на відновлення об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури, житлового фонду, систем забезпечення життєдіяльності, а також на соціально-економічний розвиток Донецької та Луганської областей.
  • Закону про внесення змін до підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідні положення”» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів. Законопроект був розроблений з метою полегшити для громадян України умов придбання легкових автомобілів для власного використання.
  • Закону про «Державний бюджет України на 2017 рік».
  • Закону про «Вищу раду правосуддя», мета якого полягає в оновленні судової системи і в очищенні її від корупції.
  • Робота депутата з виборцями.

Згідно статті 7, та статті 24 Закону України «Про статус Народного депутата», депутат зобов’язаний підтримувати зв’язок з виборцями своїх округів, та інформувати виборців про свою депутатську діяльність через засоби масової інформації, на зборах виборців періодично, але не рідше двох разів на рік; проводити особистий прийом громадян у дні, визначені Верховною Радою України для роботи з виборцями.

За адресою: пр. Ломоносова 142, у Костянтинівці знаходиться приймальня Народного депутата Дениса Омельяновича. При вході можна ознайомитись з графіком роботи приймальні, а завітавши, коли вона відкрита, познайомитись з помічником Дениса Омельяновича – Василем Гнапом.

У 2015 – 2016 роках команда руху «Сильні громади» проводила акцію по моніторингу приймалень нардепів. Наші активісти збирали підписи, щоб спонукати депутата до звітування перед виборцями. На жаль, жодної зустрічі не відбулось. У 2015 році на запрошення активістів взяти участь у запланованій зустрічі народний депутат не з’явився, а приймальня була зачиненою. Згодом поштою надійшла письмова відповідь з депутатським звітом та поясненням причини неявки на зустріч. У 2016 році також не відбулося жодної зустрічі з депутатом.

Фото 5

Фото 5

Фото 6

Фото 6

Фото 7

Фото 7

Підсумовуючи наш аналіз, можемо зробити висновок, що саме депутатською діяльністю Денис Омельянович майже не займається. Чи вплине це на його подальшу політичну діяльність, чи зроблять якісь висновки його виборці, покаже час та наступні парламентські вибори.

Активісти руху «Сильні громади» продовживаимуть інформувати вас про діяльність депутатів та органів влади і місцевого самоврядування в області.

Координаторка руху «Сильні громади»  Вікторія Омельченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Омельянович #нардеп #Оппоблок #хоккей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...