• Головна
  • Керівник сектору кримінальної поліції Дружківки Андрій Ланчев застерігає мешканців берегтись шахраїв
18:30, 9 лютого 2018 р.

Керівник сектору кримінальної поліції Дружківки Андрій Ланчев застерігає мешканців берегтись шахраїв

Керівник сектору кримінальної поліції Дружківки Андрій Ланчев застерігає мешканців берегтись шахраїв

Для більшої поінформованості поліція знайомить мешканців Дружківки з основними видами шахрайств та способами їх уникнення.

Нажаль, одним із разповсюджувальних злочинів серед громаден залишається шахрайство. З початку року правоохоронцями Дружківки вже зареєстровано 9 фактів. Щоб вберегти громадян від нерозважливих кроків, які можуть в подальшому коштувати втрати заощаджень чи цінних речей, за якими полюють зловмисники, правоохоронці в черговий раз розповідають.

Види шахрайств:

1) Телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних;

2) Інтернет-шахрайства (купівля – продаж товарів через Інтернет);

3) Шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки);

4) псевдо-соцпрацівники (пропонування соціальних наборів);

Телефонні шахраї

Шахраї дзвонять на телефон увечері або вночі. Незнайомий голос повідомляє, що син (чоловік, онук) абонента затриманий поліцією або потрапив в якусь біду. Якщо жертва починає нервувати й розпитувати подробиці, шахрай веде далі. Аферист не дає жертві вийти зі стресової ситуації й веде діалог так, що потерпілий погоджується допомогти родичеві і слухняно виконує поради «посередника». Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати реальну картину. Інколи вони міняють голос і представляються родичами.

Мета одна — виманити гроші, які жертва, «рятуючи» родича, має переказати на банківський рахунок або віддати готівкою кур’єру.

Аби не стати жертвою шахраїв, поліція радить громадянам дотримуватися наступних правил:

Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

Нiколи не називайте своїх близьких на ім'я. Попросіть людину, яка представилася поліцейським, назвати прізвище, ім'я, по-батькові і дату народження затриманого або постраждалого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють.

Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію.

Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію.

Якщо ж ви все-таки потрапили на гачок аферистів або відносно вас намагалися застосувати шахрайські дії, якнайшвидше телефонуйте до поліції. Це дасть змогу правоохоронцям вирахувати та затримати зловмисників «по гарячих слідах».

Інтернет-шахрайства

Поширені при купівлі-продажі товарів через Інтернет. Шахрай виставляє на сайт товар, ніби для продажу, і пропонує здійснити передоплату або перерахувати хоча б задаток. Після того, як жертва перерахувала гроші, аферист зникає. Бувають випадки і навпаки — жертва надсилає товар замовнику, а грошей за нього так і не отримує.

Не стати жертвою інтернет-шахраїв не так вже й важко. Варто лише бути обережними, не довіряти пропозиціям про швидке збагачення, не робити передоплату, купувати товар лише у перевірених Інтернет-магазинах та сайтах.

Шахрайство з використанням реквізитів банківських карток

Шахрай видає себе за співробітника банку і під різними приводами намагається дізнатися реквізити картки (номер, пароль, код). Як тільки це йому вдається – з картки відразу ж зникають всі кошти.

Щоб вберегтись від цього виду шахрайства запам’ятайте: ніколи не повідомляйте ваші персональні данI (пін-код, номер картки, логін і пароль, cvv-код) третім особам, навіть якщо вони представляються працівниками банку. Працівники банку ніколи не перевіряють ваші персональні дані.

Псевдо-соцпрацівники (пропонування соціальних наборів)

Аферисти доволі часто представляються працівниками соціальних служб. Шахраї дзвонять у двері, представляються соцпрацівниками та під приводом надання продовольчих наборів за значно заниженими цінами, аферисти просять заплатити суто символічну ціну, а запримітивши де у жертви схованка грошей – викрадають їх.

Зам’ятайте, у будь-якому випадку, якщо до вас завітала незнайома особа та представилась працівником соціальної служби, не нехтуйте нашими порадами, та перевіряйте посвідчення її особи. У документі повинні міститись відомості про установу, де працює людина, посада, яку вона обіймає, та в обов’язковому порядку підписи керівництва управління та печатка. Якщо на вашу вимогу особа представила такий документ, але ви все ж таки маєте якісь сумніви щодо його достовірності, ви можете зателефонувати до даної установи та впевнитись у дійсності такого візиту або зателефонувати на «102».

Дружківське відділення

Краматорського відділу поліції Донецької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружковка #полиция #предостережения #правила #поведения #звонки #интернет #мошенники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...