• Головна
  • Як оформити дозвіл на зброю в Україні
14:11, 1 серпня 2019 р.

Як оформити дозвіл на зброю в Україні

Як оформити дозвіл на зброю в Україні

На законних підставах всі українці можуть володіти тільки гладкоствольною мисливською (з 21 року), нарізною мисливською (з 25-річного віку) та пневматичною зброєю (з 18 років). Таку зброю можна носити тільки не зарядженою.

Отримання дозволу на нарізну мисливську зброю трохи відрізняється. Про неї - в самому кінці матеріалу.

Для отримання дозволу на придбання вогнепальної зброї, відповідно до пункту 12.2 Інструкції, необхідно подати до дозвільної системи органів внутрішніх справ відповідну заяву.

До заяви подаються наступні документи: медична довідка для отримання дозволу (ліцензії) на об`єкт дозвільної системи; довідка про вивчення матеріальної частини зброї та правил поводження з нею; платіжний документ про сплату відповідних платних послуг та копії сторінок паспорту 1, 2 та 11.

При цьому, до надання дозволу на придбання зброї перевіряється наявність судимостей та поведінка особи за місцем проживання.

Крім того, для оформлення документів потрібні чотири фотокартки розміром 3Х4 см, а для отримання дозволу на носіння та зберігання зброї - договір обов'язкового страхування цивільної відповідальності власника зброї.

Медична форма і Довідка про несудимість

Для оформлення дозволу на володіння зброєю треба, перш за все, оформити медичну справку. Варто взяти форму 127/о, яка називається «меддовідка для Отримання Дозволу на зброю».

Необхідно пройти такі процедури:

забір крові з пальця; електрокардіограма; вимірювання тиску, що проводиться до і після присідань; взяття ранкових аналізів.

Довідку про несудимість видає МВС. Строк її видачі від 1 до 12 днів. Коштуватиме від 90 до 130 гривень. Але зараз це можна зробити безкоштовно в онлайн форматі.

Довідка, що підтверджує проходження курсів поводження зі зброєю

Пройти навчання і скласти іспит з матеріальної частини зброї, правил поводження з нею і її застосування – отримати Довідку про проходження вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та застосування.

Треба звернутись до працівників дозвільної системи відповідного районного відділу внутрішніх справ (там можна і замовити довідку про відсутність судимості). При цьому, з`ясувати перелік та контакти організацій, які проводять курси з вивчення матеріальної частини зброї і правил поводження з нею.

Записатись на курси з вивчення матеріальної частини зброї і правил поводження з нею. За результатами проходження курсів та здачі іспиту видається відповідна довідка. Для підготовки до іспиту варто ознайомитись із методичним посібником.

Подаємо документи

Щоб отримати дозвіл на гладкоствольну, мисливську або пневматичну зброю, до підрозділів дозвільної системи МВС України потрібно подати наступні документи:

  • Заяву на ім’я керівника органів внутрішніх справ про видачу дозволу. За місцем проживання заявника, заповнюється у відділі МВС.
  • Заповнену заяву – картку. Заповнюється у відділі МВС.
  • Мед. довідку про те, що протипоказань на придбання зброї немає. Форма 127/о.
  • Ксерокопію договору страхування.
  • Документ про те, що Ви пройшли курси по вивченню мат.частини зброї, правил її застосування і поводження з нею. Проходять курси в спеціальних тирах у вашому місті.
  • Довідка про відсутність судимості. В будь-якому випадку зараз таку довідку можна зробити безкоштовно онлайн.
  • Оригінал паспорта, його копія +4 фотографії 3х4.
  • Квитанція про сплату за реєстрацію зброї.

Де зберігати

Гладкоствольну та нарізну мисливську зброю треба зберігати в спеціальних місцях.

Одразу треба придбати металевий ящик або сейф, які встановлюють за місцем проживання. Металевий ящик краще надійно прикріпити до підлоги або стіни (для працівників правоохоронних органів, відповідно до вимог Інструкції, кріпити металевий ящик для зберігання зброї до стіни або підлоги – обов'язково).

Очікування

На дозвіл та його оформлення доведеться почекати приблизно місяць. За цей час дозвільна система МВС перевіряє заявника, відправляє дільничого перевірити наявність сейфу за вашою адресою проживання і так далі.

 Отримання дозволу на зброю

Через 30 днів приходимо у своє районне відділення дозвільної системи та отримуємо дозвіл на купівлю гладкоствольної зброї. З моменту отримання цього дозволу у Вас є 3 місяці на вибір і придбання зброї. Якщо за цей час так нічого і не куплено, то потрібно: здати дозвіл назад в дозвільну систему МВС, або з’явитися в дозвільну систему до закінчення 3 міс. терміну і продовжити цей дозвіл.

Купівля зброї

Після вибору рушниці з подальшою перевіркою конкретного зразка на працездатність залишається тільки оплатити покупку і залишити у продавця відривну частину талона. Вам же дістається друга половинка талона і рушниця, за зберігання якої тепер відповідаєте ви. З умовами зберігання можна ознайомитися в Інструкції 622, але головні вимоги, які висуваються, – це те, що рушниця має зберігатися незарядженою і в сейфі.

Після покупки протягом десяти днів рушницю необхідно віднести на реєстрацію. Сама процедура досить проста: потрібно написати заяву, де зазначаються марка і серійний номер рушниці. Потім заява з другою половинкою талона передається інспектору.

Поки ви не отримали дозвіл, рушниця не повинна залишати сейф, а тим більше використовуватися.

Нарізна мисливська зброя

Щодо отримання дозволу на нарізну мисливську зброю:

* Дозвіл на нарізну зброю оформляється НЕ в районних відділах дозвільної системи МВС, а в обласних (міських) управліннях дозвільної системи МВС.

* Для оформлення дозволу на право придбання, носіння і зберігання нарізної зброї подається такий же список документів, як і зазначалося вище для отримання гладкоствольної зброї, інспектор видасть квитанції на оплату послуг дозвільної системи близько 200 грн;

* Якщо збираєтеся отримувати дозвіл і на гладкоствольну, і на нарізну зброю (Вам більше 25 років), то під час оформлення гладкоствольної зброї в районному відділенні дозвільної системи МВС не забудьте попередити інспектора, що ще будете отримувати дозвіл на нарізну зброю, адже копії медичної довідки за формою №127/о, довідки про проходження вивчення матеріальної частини зброї і договору страхування інспектор залишить у справі в районному відділенні дозвільної системи, а ОРИГІНАЛИ цих документів інспектор віддасть Вам на руки для подальшого оформлення дозволу на нарізну зброю.

Згідно з постановою КМУ №576, дозвіл на використання і зберігання зброї має обмежений строк дії в 3 роки.

Як оформити дозвіл на зброю в Україні, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #оформити дозвіл на зброю #оформлення дозволу на зброю #купити зброю
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...