• Головна
  • Школи, лікарні та КПВВ: карантинні подробиці зі спеціального засідання у Донецькій ОДА
16:31, 12 березня 2020 р.

Школи, лікарні та КПВВ: карантинні подробиці зі спеціального засідання у Донецькій ОДА

Школи, лікарні та КПВВ: карантинні подробиці зі спеціального засідання у Донецькій ОДА

Сьогодні у Донецькій обласній адміністрації відбувся брифінг голови Павла Кириленка та профільних спеціалістів щодо заходів з протидії поширенню коронавірусу у Донецькій області.

На сьогоднішній день в Україні виявлено та лабораторно підтверждено один випадок коронавірусу. У Донецькій області станом на 11 березня не підтверджено жодного випадку захворювання. 

Голова Донецької ОДА Павло Кириленко на брифінгу зазначив, що, незважаючи на відсутність вірусу, обласна адміністрація, Департамент охорони здоров’я, Державна прикордонна служба та командування Операції об’єднаних сил працюють на випередження появи коронавірусу у регіоні.

На підставі рішення, яке було вчора ухвалене Урядом, голова Донецької ОДА Павло Кириленко підписав відповідне розпорядження, яке стосується обмеження масових заходів і навчального процесу. 

Незважаючи на певні спекуляції та обговорення, Донецька область готова до роботи навіть в умовах, якщо випадки захворювання будуть виявлені на території області. Визначені заклади, у яких буде проводитись лікування осіб у разі підтвердження захворювання (Мирноград, Костянтинівка, Маріуполь), а також визначені місця карантину, де будуть знаходитись особи з підозрою на коронавірус. Вживаються заходи щодо недопущення потрапляння коронавірусу через Маріупольський порт та КПВВ. 

Заклади охорони здоров’я 

Як зазначив Олександр Педенко, начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я Донецької ОДА, заклади охорони здоров’я області готові до коронавірусу. Крім інфекційних закладів у Мирнограді, Костянтинівці та Маріуполі, визначені два обсерваційних заклади, які будуть приймати здорових людей з метою відслідковування їх стану здоров’я, якщо вони були в контакті з хворими на коронавірус. 

За словами Педенка, інфекційні заклади повністю забезпечені усім необхідним для боротьби з коронавірусом. Також, згідно наказу Міністерства охорони здоров’я, з Дніпропетровської області у Донецьку були відправлені додаткові речі задля боротьби з інфекцією, які будуть розподілені між інфекційними закладами і швидкими. 

У Донецькій області було вже три підозри на коронавірус, але жодна з них не підтвердилась. Наразі жодної підозри в області немає. 

Заклади освіти

Як розповіла Тетяна Сідашева, директор департаменту освіти Донецької ОДА, з сьогоднішнього дня, згідно з постановою Кабміна і розпорядження голови Донецької ОДА, запроваджено карантин у 1123 закладах освіти (дошкільні, загальносередні освітні заклади, заклади професійно-технічної освіти, вищої освіти, а також позашкільні заклади), які охоплюють майже 267 тисяч дітей. 

Згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і Кабміну, в області запроваджують дистанційне навчання. Наявні електронні підручники, скайп-уроки. Педагоги також мають необхідний досвід роботи на безкоштовній онлайн платформі. Департамент освіти буде відслідковувати хід навчання у кожній школі. 

КПВВ 

На КПВВ запроваджений температурний скринінг всіх осіб, які перетинають лінію зіткнення. Як зазначив Анатолій Федорчук, полковник, начальник Краматорського прикордонного загоду, на чотирьох блокпостах вже проведений температурний скринінг 220 тисяч осіб. За результатами перевірок, осіб з підозрою на коронавірус не виявлено. На всіх КПВВ чергують громадські організації, які надають медичну допомогу, а також реанімобілі з медичними працівниками. Алгоритм дій, у випадку підозри на коронавірус, відпрацьований - запевнив Федорчук. 

Особовий склад, який здійснює температурний скринінг і оформлення громадян, забезпечений необхідними засобами і також проходить перевірки кожного ранку.

Обладнання для лабораторних досліджень немає

Донецький обласний лабораторний центр та його філії зараз виконують протиепідеміологічні заходи, а також ведуть активний пошук осіб, які контактували із  захворілими.

Хоча центр має проводити лабораторні дослідження, наразі такої можливості в Донецькій області немає через відсутність необхідного дороговартісного обладнання. Через це наша область єдина, яка не отримає необхідних тест-систем. Про це розказала заступник директора Донецького обласного лабораторного центру МОЗ України Тетяна Беломеря. 

Наразі лабораторні дослідження будуть проводитись протягом 1-3 діб в Києві чи у лабораторії Дніпра (за домовленістю).  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #коронавірус #область
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...