• Головна
  • Робот-садівник та перекладач нявкання – ТОП-5 новин зі світу технологій
Стаття
16:13, 28 листопада 2020 р.

Робот-садівник та перекладач нявкання – ТОП-5 новин зі світу технологій

Стаття
Робот-садівник та перекладач нявкання – ТОП-5 новин зі світу технологій

Сайт 6262 зібрав чергову підбірку найцікавіших новин зі світу технологій.

Минула підбірка нашої нерегулярної рубрики новин зі світу технологій була цілком присвячена інноваційним розробкам для боротьби з COVID-19.

Читайте: Технології vs COVID-19: роботи-асистенти та прогнозовані дотики

Цього разу мова піде про мапу висадки дерев, робота-садівника та додаток, що розшифровує котяче нявкання.

Бездротова зарядка з майже ідеальною ефективністю

В Укніверситеті Меріленду вчені-фізики розробили бездротову зарядку з ефективністю 99,999% - про це пише NatureComunications. Але поки що розробка ідеально працює тільки в лабораторних умовах, оскільки звичайне навколишнє середовище виявилося для неї занадто хаотичним. Під час зарядки пристрої можуть переміщуватися, між ними та джерелом можуть бути об’єкти, а дальність дистанції передачі знаходиться в межах кімнати.Назва робочого принципу – когерентне ідеальне поглинання (coherent perfect absorption, CPA). Одним із найголовніших наслідків технології, на думку авторів,є створення бездротових зарядних пристроїв великої потужності. Наявні сьогодні технології бездротового заряджання потребують на 30-50% більше енергії, ніж дротові.

Мапа, яка показує, де садити дерева

Google запустив Tree Canopy Lab, яка має допомогти охолодити міста. Проект вже працює в Лос-Анжелесі і відображає райони, які перетворилися на асфальтову пастку. Невдовзі мапа має відображати й інші міста.

Не секрет. Що влітку у містах температура повітря вище, ніж в якомусь селі. Tree Canopy Lab використовує супутникову фотографію та штучний інтелект. ШІ визначає розміщення дерев в місті і відображається на інтерактивній мапі. Додатково на цій мапі виводиться інформація про щільність населення.

Танкоподібний робот-садівник

Садівництво позитивно впливає на багатьох людей, але є деякі пов'язані з садом завдання, які можуть завдавати клопоту. Робот Yardroid був розроблений для автономного виконання таких завдань з використанням штучного інтелекту, - пише NewAtlas.

Yardroid схожий на мініатюрний танк. Він котиться по гусеницях, з камерами для води, гербіцидів і пестицидів ззаду, ножами для газонокосарок на нижньому боці і стабілізованою поворотною баштою.

Турель оснащена відеокамерою, світлодіодним прожектором, повітродувкою для листя, а також трьома окремими соплами, які стріляють потоками води, гербіциду або пестициду. За допомогою бортового комп'ютерного зору і систем штучного інтелекту Yardroid може автономно косити газон по маршруту, який він планує. Робот здатний виявляти рослини, ідентифікує бур'яни і комах-шкідників. зносить листя з тротуарів. Він може додатково патрулюватимуть власність в нічний час, відправляючи оповіщення на смартфон і видаючи звукові попередження, якщо виявляє зловмисника.

Додаток-перекладач котячого нявкання

Колишній інженер Amazon Хав'єр Санчес створив додаток MeowTalk. З його допомогою можна вести усвідомлений діалог з котом - воно переводить котячий мову на людський, пише Nerdist. За словами Санчеса, кішки зазвичай намагаються донести до людини дев'ять думок. Шість з них можна перевести приблизно як «Чому ти подумав, що я з'їм це? Тому що я робив це раніше, дурню?». Демоверсія MeowTalk доступна в Apple Store і Google Play.

MeowTalk розпізнає характер муркотіння котів, а потім інтерпретує його. Спочатку додаток підганяє нявкання під стандартні шаблони: «Я тебе люблю», «Хочу їсти», «Випусти мене», «Мені нудно» і інші. Потім може навчитися і розширити словниковий запас. Для цього потрібно створити кішці профіль і якомога частіше записувати її вимоги.

Як в Instagram: Twitterзапустила свої історії

Twitter запустила власну версію історій під назвою Fleets. У Fleets публікують тексти, фотографії і відео - їх не можна лайкнути або ретвітнуть, але можна відповісти смайликом або особистим повідомленням. Іконки з Fleets з'являться в верхній частині стрічки Twitter. Компанія обіцяє додати стікери і прямі трансляції.

Twitter запустила Fleets в Бразилії навесні 2020 року, пізніше функція з'явилася в Індії, Італії та деяких інших країнах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Дружковка #технології #гаджети #розробки #робот
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...