• Головна
  • Удосконалювати навички з такмеду продовжують захисники Донеччини
08:52, 24 лютого 2023 р.

Удосконалювати навички з такмеду продовжують захисники Донеччини

Удосконалювати навички з такмеду продовжують захисники Донеччини , фото-1

Воїни однієї з бригад Сил територіальної оборони ЗСУ, що боронить Донеччину, відшліфовують свої знання та навички з тактичної медицини. Акцент таких практичних занять спрямований на вміння правильно надавати домедичну допомогу на полі бою.

— З перших днів широкомасштабного вторгнення росіян я пройшла спеціалізоване навчання на парамедика. Після підготовки отримала відповідний сертифікат та поповнила лави ЗСУ, — розповідає бойовий медик підрозділу, на ім’я Катерина.

Її військова служба розпочалася в бойовій бригаді, а саме в підрозділі розвідки. Тому фахові навички дівчині доводилося застосовувати безпосередньо в бойових умовах.

— Наразі найпоширеніший алгоритм — MARCH. Я його застосовую на практиці та навчаю користуватися ним побратимів. Зокрема кілька разів на тиждень провожу заняття в різних підрозділах нашої бригади та розповідаю основні правила, як діяти у разі поранення, — говорить медик.

За словами Катерини, вміння надавати першу медичну допомогу залежить від практичної навченості самих військових. Для цього вона організовує заняття з невеликими групами. З її досвіду, найбільше помилок військові припускають під час накладання турнікета.

— При собі необхідно мати мінімум три якісні турнікети. Обов’язково в аптечці має бути бандаж, пластир, трахеостомічна трубка, кровоспинні засоби тощо. Крім того, під час роботи з ранами всі маніпуляції треба проводити виключно в медичних рукавичках, — наголошує бойовий медик.

Під час занять найчастіше хлопці цікавляться питаннями зупинення кровотечі в разі поранень шиї, пахової зони та способами транспортування відірваних кінцівок до медзакладу.

— Для себе я дізнався, що за певних умов турнікет можна накладати на шию. Кілька разів потренувався зупиняти умовну кровотечу. Інструктор мені підказував послідовність дій та вказував на помилки. Вважаю, що дуже важливо вміти правильно надавати першу допомогу побратиму на полі бою, адже є випадки, коли поруч немає досвідченого бойового медика. Безумовно, такі знання можуть знадобитися під час порятунку товариша та зберегти власне життя, — зазначає військовослужбовець Михайло.

Крім того, присутнім нагадали, що під час вогневого контакту з противником у жодному разі не можна висуватися на допомогу пораненому, коли той перебуває на відкритій лінії вогню. В таких випадках необхідно використовувати евакуаційну стропу. Адже перше, що за таких умов треба пам’ятати, — це про збереження власного життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дружківка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...